Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kary dla pasażerów jadących z pijanymi kierowcami?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kary dla pasażerów jadących z pijanymi kierowcami?

    Panowie już po wszystkim , zalałem MOTUL 8100 X-CESS 5W-40 co będzie to będzie.Jedni mówią że będę spokojnie spał inni na odwrót.Narazie zalałem na max tzn jak się kończą te kreseczki dziórkowane na bagnecie.W sumie narazie nic nie odczówam może silnik chodzi bardziej jakby dynamiczniej na wolnych obrotach , ale to takie moje odczucia.Gorzej mnie martwi fakt że jak kolega pisał wyżej mogą pujśc panewki.Teraz żałuje może lepiej było zostawić ten Vavoline, sam już nie wiem :roll:
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Kary dla pasażerów jadących z pijanymi kierowcami?

    Liga Polskich Rodzin chce, aby karać nie tylko kierowców na „podwójnym gazie”, ale także jadących z nimi pasażerów.

    Biorąc udział w ewentualnym wypadku byliby oni traktowani jak współsprawcy. Zdaniem przedstawicieli LPR-u pozwoliłoby to na „zmianę społecznego podejścia do problemu pijanych kierowców”. Okazuje się bowiem, że mimo świadomości, jakie zagrożenie sprawiają pijani kierowcy, istnieje społeczne przyzwolenie na siadanie za „kółkiem” po spożyciu alkoholu.

    - W świetle obecnie obowiązujących przepisów karanie osób jadących z pijanym kierowcą nie jest możliwe. Aby można im było zarzucić współsprawstwo, konieczne są zmiany w kodeksie karnym – mówi Agnieszka Czyżowicz z Kancelarii Prawniczej „Andrzej Gotfryd”.

    - Pomysł walki z plagą jeżdżących na „podwójnym gazie” jest chwalebny, ale zamiast komplikować sytuację, powinno się korzystać z dostępnych instrumentów prawnych. Sąd może przecież skazać kierowcę siadającego za „kółko” w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi – przyp. red.) na wysoką grzywnę, karę więzienia i dożywotnie pozbawienie uprawnień do kierowania pojazdem. Niestety, sędziowie rzadko z tej możliwości korzystają – stwierdza Agnieszka Czyżowicz. Dodaje, że równie ważna, jeśli nie ważniejsza od restrykcyjności, jest dolegliwość kary, czyli jej skuteczne egzekwowanie.
    [motofakty.pl - link]
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez szkoda
      Liga Polskich Rodzin chce, aby karać nie tylko kierowców na „podwójnym gazie”, ale także jadących z nimi pasażerów.
      Jaka partia takie i pomysły....

      Komentarz


      • #4
        niedlugo bedzie jak w stanach - gdzie karane jest (wszyscy obecni w samochodzie) za przewozenie alkoholu w samochodzie w sposob ktory nie wyklucza jego wypicie!!! Mozna wozic tylko w bagazniku Przepis ten na pewno obowiazuje w Nevadzie!!! W wiekszosci stanow karane jest spozywanie podczas jazdy alkoholu ........... przez pasazerow!!!
        nasza droga: www.wpzs.pl

        Komentarz


        • #5
          ciekawe co będzie, kiedy po pijaku bedzie kierowca autobusu miejskiego....???

          .... 40 osób lub wicej do wiezienia ? :twisted:

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bezduszny
            ciekawe co będzie, kiedy po pijaku bedzie kierowca autobusu miejskiego....???

            .... 40 osób lub wicej do wiezienia ? :twisted:
            nie no, jak nie beda po pijaku, to raczej nie
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • #7
              Wypiłeś w knajpie piwo (to jeszcze wolno robić) czy nawet trzy... więc nie jedziesz samochodem do domu.

              Wsiadasz do autobusu miejskiego, płacisz za bilet jak należy i..... londujesz w areszcie sledczym, bo okazało się,że kierowca miał 0,6 promila a i Ty też kolo tego... :twisted:

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez bezduszny
                ciekawe co będzie, kiedy po pijaku bedzie kierowca autobusu miejskiego....???
                dokładnie to samo przyszło mi na mysl... co za debile

                [ Dodano: Sob 19 Sie, 06 06:51 ]
                Zamieszczone przez bezduszny
                Jaka partia takie i pomysły....
                przerazajace ale prawdziwe :?
                były:
                L&K Combi 1.9 Ahf 2001r - ehhhhh
                Passat Combi highline 1.8T Awt 2001r
                jest:
                Golf highline 3d 1.9 Asz 2001r

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X